1. Wielka Orkiestra z całą Polską zagra w Dąbrowie - 23. finał zbliża się wielkimi krokami

files/aktualnosci/2014/12_grudzien/18_Final_WOSP_zbliza_sie_wielkimi_krokami/plakat WOSP.JPG

Dąbrowa Tarnowska gra w Orkiestrze Jurka Owsiaka niemal od początku, zbiera zawsze sporo funduszy, z których kupowany jest sprzęt medyczny – także do szpitala powiatowego. Co roku wokół sztabu rejestrowanego w Dąbrowskim Domu Kultury gromadzi się blisko 100 wolontariuszy chcących pracować społecznie, zbierać datki często w zimnie, deszczu, śniegu, pomagających w organizacji koncertu, pokazów, licytacji i turniejów sportowych. Tak też będzie w styczniu 2015 roku!   Dąbrowski 23.Finał WOŚP odbędzie się – jak w całym kraju a nawet poza jego granicami – w niedzielę 11 stycznia. Na program finałowego koncertu odbywającego się w sali kina „Sokół” pod hasłem: „Głośno, radośnie, pożytecznie” złożą się: animacje z dziećmi prowadzone przez Misia WOŚP (w tę niezwykłą rolę wcieli się jedna z wolontariuszek) – od godz.14:00, pokazy taneczne („SOKOLIKI”, „VOCE”, „FUEGO”, „DANCE STAR STUDIO”, grupa prowadzona przez Sonię Gądek) – od 14:30, scenki kabaretowe w wykonaniu młodzieży z Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej („Szalone Drożdżówki”), część muzyczna z udziałem: „NIE MA OPCJI”, „THE LECHOWICZ FAMILY”, „QUELQUE CHOSE”, „AK 47”, „BLIGHT SIGN”), licytacja gadżetów Orkiestry.   Po koncercie sztab WOŚP przy DDK zaprasza na podsumowanie połączone z II częścią licytacji gadżetów – 19:15 oraz „światełko do nieba” (pokaz fajerwerków – godz.20:00) na parkingu przed Urzędem Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej.   Finałowi towarzyszą turnieje sportowe: halowej piłki nożnej (3 stycznia), siatkówki (eliminacje – 4 stycznia, finały – 10 stycznia) – termin zgłoszeń do obu – 30 grudnia, pływacki (9 stycznia) i koszykówki (24 stycznia). Turnieje odbędą się na pięknej Hali Sportowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej (z wyj.pływackiego – ten na Krytej Pływalni).   23. Finał stawia na priorytety: „Godna opieka – diagnostyka” („dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki nad seniorami”).   Wspomóc Orkiestrę można na wiele sposobów: wrzucając datki do puszek oznakowanych wolontariuszy, kupując bilet na koncert (10 zł), zgłaszając się z drużyną na turniej sportowy (wpisowe na rzecz WOŚP) lub indywidualnie pływając dla Orkiestry, kupując gadżety (ich pełna lista oraz dane – zdjęcia lub opisy wkrótce na stronie internetowej DDK i na Facebooku sztabu (Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy– Sztab Dąbrowa Tarnowska), darując na licytację ciekawe przedmioty, czy po prostu być razem z nami na „światełku do nieba”, kibicując drużynom i pływakom na turniejach.