1. Turniej szachowy - licealiada

Turniej szachowy - licealiada

Wyniki całego turnieju przedstawiają tabele:

Nr

Justyna  Miodowska

Klaudia Wcisło

III

W dniu 26 listopada 2014 roku, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 2 w  Dąbrowie Tarnowskiej, odbył się Powiatowy Indywidualny Turniej Szachowy Szkół Ponadgimnazjalnych. Turniej został przeprowadzony w ramach licealiady szkół ponadgimnazjalnych. Reprezentację wystawiły tylko dwie dąbrowskie szkoły, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 (dwie uczennice i dwóch chłopców) oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 2 (dwie uczennice i trzech chłopców).  Organizatorami tych zawodów byli: Powiatowy Szkolny Związek Sportowy i samorząd powiatowy.   Turniej był przeprowadzony systemem „każdy z każdym” wg tabeli kojarzeń. Dziewczęta grały osobno. Wygrała zawodniczka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Kiwior Aneta z klasy II LO, jej szkolna koleżanka Klaudia Wcisło była trzecia, drugie miejsce zajęła uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 1, Angelika Lisa.   W turnieju chłopców pierwsze miejsce zapewnił sobie już po trzech rundach Wojciech Wabno uczeń III klasy technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 2. Walka o pozostałe miejsca na podium rozstrzygnęła się w ostatniej rundzie turnieju. Drugie miejsca zajął Konrad Mędala z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 1, a trzecie Damian Dębski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 2. Wyniki całego turnieju przedstawiają tabele: Nr Nazwisko i imię Szkoła 1 2 3 4   Punkty Zajęte miejsce 1 Konrad  Mędala ZSP 1 w Dąbrowie T X 1 0 1 1 3 II 2 Damian  Dębski ZSP 2 w Dąbrowie T 0 X 1/2 0 0 1 1/2 III 3 Wojciech  Wabno ZSP 2 w Dąbrowie T 1 1/2 X 1 1 3 1/2 I 4 Jan  Sojka ZSP 1 w Dąbrowie T 0 0 0 X 1 1 IV 5 Mateusz  Gadawski ZSP 2 w Dąbrowie T 0 1 0 0 X 1 V     Nr Nazwisko i imię Szkoła 1 2 3 4 Punkty Zajęte miejsce 1 Angelika Lis ZSP 1 w Dąbrowie T X 0 1 1 2 II 2 Aneta Kiwior ZSP 2 w Dąbrowie T 1 X 1 1 3 I 3 Justyna  Miodowska ZSP 1 w Dąbrowie T 0 0 X 0 0 IV 4 Klaudia Wcisło ZSP 2 w Dąbrowie T 0 0 1 X 1 III   Opiekunem szachistów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej była Martyna Majsak, pedagog szkolny. Uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 do rozgrywek przygotował i opiekę sprawował nauczyciel wychowania fizycznego Janusz Wątroba, który był zarazem sędzią zawodów.   Medale dla zawodników, którzy zajęli miejsca od I do III, w imieniu Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego, wręczyła Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  w  nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Krystyna Brzezińska.   Nagrody i dyplomy dla uczestników zawodów zostały zakupione ze środków dotacji Powiatu Dąbrowskiego przekazanej Powiatowemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Dąbrowie Tarnowskiej na realizację zadania pn. „Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży szkół z terenu Powiatu Dąbrowskiego w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego."