1. Wyniki wyborów do sejmiku województwa małopolskiego

Wyniki wyborów do sejmiku województwa małopolskiego

RADNI SEJMIKU WOJEWÓDZKIEGO:

PiS: Grzegorz Biedroń, Witold Kozłowski, Paweł Śliwa

PSL: Urszula Nowogórska, Stanisław Pasoń

PO: Leszek Zegzda.

Wojewódzka Komisja Wyborcza w Krakowie opublikowała oficjalne wyniki wyborów do Sejmiku Małopolskiego. Z okręgu tarnowskiego 3 mandaty przypadły kandydatom z list Prawa i Sprawiedliwości, a po dwa uzyskały osoby z list Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.   W Małopolsce Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 17 mandatów (36,7%), Platforma Obywatelska 14 mandatów (28,3%), a Polskie Stronnictwo Ludowe 8 mandatów (20%).   Z okręgu piątego, który obejmował powiaty brzeski, bocheński, dąbrowski i tarnowski oraz miasto Tarnów mandaty radnego otrzymali: Stanisław Sorys, Adam Kwaśniak, Roman Ciepiela, Bolesław Łączyński, Józefa Szczurek Żelazko, Anna Pieczarka i Wojciech Skruch. Gdyby dotychczasowy wicemarszałek małopolski wygrał drugą turę wyborów na Prezydenta Tarnowa, to jego miejsce zajmie Marcin Kuta. RADNI SEJMIKU WOJEWÓDZKIEGO: Okręg tarnowski: PiS: Józefa Szczurek-Żelazko, Anna Pieczarka, Wojciech Skruch   PSL: Stanisław Sorys, Adam Kwaśniak PO: Roman Ciepiela (Marcin Kuta), Bolesław Łączyński Okręg Kraków: PO: Kazimierz Barczyk, Jerzy Fedorowicz, Grzegorz Lipiec, Bogusław Sonik, Małgorzata Radwan-Ballada PiS: Jadwiga Emilewicz, Wojciech Grzeszek, Jan Duda Okręg podkrakowski: PSL: Wojciech Kozak, Adam Domagała PO: Jacek Krupa, Stanisław Kracik PiS: Urszula Rusecka, Łukasz Smółka Okręg Małopolska Zachodnia: PO: Marek Sowa, Maria Siuda PiS: Zdzisław Filip, Andrzej Wójcik PSL: Jacek Soska Okręg podhalański: PiS: Jarosław Szlachetka, Marek Wierzba, Jan Hamerski, Rafał Stuglik PO: Barbara Dziwsz, Marek Haber PSL: Stanisław Barnaś Okręg nowosądecki: PiS: Grzegorz Biedroń, Witold Kozłowski, Paweł Śliwa PSL: Urszula Nowogórska, Stanisław Pasoń PO: Leszek Zegzda.