1. Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej jeszcze bardziej dostępne dla obywateli

MISJA Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej:

MISJA Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej: Skuteczny, nowoczesny i przyjazny dla Klientów urząd powiatowej administracji publicznej, prowadzący i wspierający działania zmierzające do zapewnienia rozwoju Powiatu Dąbrowskiego oraz podniesienia poziomu życia jego mieszkańców.   Aby praktycznie wdrażać przyjętą w ramach Systemu Zarządzania Jakością misję starostwa powiatowego, równolegle z prowadzonymi działaniami doskonalącymi jakość obsługi klientów urzędu podjęliśmy działania poprawiające dostępność świadczonych usług.   Od kilku lat systematycznie prowadzone są działania ułatwiające obsługę szczególnie osób niepełnosprawnych. Remont wewnętrznych ciągów komunikacyjnych, dobudowa szybu windowego, poszerzenie drzwi, zmiany lokalizacji punktów obsługi, poprawa warunków obsługi, polepszenie informacji wewnętrznej, wreszcie poprawa estetyki są bardzo pozytywnie odbierane i oceniane przez osoby korzystające z naszych usług.   Urząd nowoczesny i przyjazny to również taki, do którego z łatwością można trafić, łatwo go odnaleźć i w miarę możliwości w pobliżu się zatrzymać. Szczególnie gdy jest się osobą  niepełnosprawną. Zakończone prace remontowe przy zagospodarowaniu otoczenia i przebudowie miejsc postojowych wokół budynku Starostwa Powiatowego wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom. Utworzono dodatkowe miejsce postoju dla pojazdów osób niepełnosprawnych oraz dodatkowe dobrze zorganizowane i oznakowane miejsca postojowe dla klientów urzędów mających swoje siedziby w budynku. Zadbano również o korzystających z dojazdu rowerami poprzez zamontowanie odpowiedniego stojaka rowerowego. Odsłonięcie budynku znacznie ułatwia dotarcie szczególnie dla osób spoza Dąbrowy.   Przeprowadzone prace pozytywnie oddziaływają na środowisko, termomodernizacja pozwala na ograniczenie strat ciepła z budynku a nowe zagospodarowanie terenów zielonych stwarza w przyszłości efekt ekologiczny. Obydwa zadania zostały w części sfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.   Należy również podkreślić poprawę bezpieczeństwa zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku, zainstalowany system monitoringu wizyjnego przy znacznej poprawie oświetlenia powinien działać zapobiegawczo ale też ułatwić analizę zaistniałych zdarzeń.   Urząd nowoczesny i przyjazny to również urząd zadbany, czysty i estetyczny, chociaż te efekty podejmowanych działań stanowią ich wartość dodaną.   Dziękujemy za okazaną wyrozumiałość w związku z utrudnieniami podczas realizacji poszczególnych etapów zadania.