1. Wycieczka do Zalipia

Wycieczka do Zalipia

W ubiegłym tygodniu Centrum Polonii – Ośrodek, Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu zorganizowało drugi wyjazd realizowany w ramach projektu: „12 KART Z DZIEJÓW BRNIA I POWIŚLA DĄBROWSKIEGO NA TLE WYDARZEŃ I PROCESÓW HISTORYCZNYCH - Karta 2: Wielokulturowość na Powiślu: kultura sakralna, żydowska, ludowa.   Wyjazd cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczestników, którzy bardzo dopisali.  Podczas wycieczki zwiedzano Zagrodę Felicji Curyłowej, po której oprowadzała Pani Wanda Racia. Następnie odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych w Domu Malarek w Zalipiu. Kolejnym punktem była wizyta w Izbie Regionalnej Wiesława Trójniaka, gdzie można zobaczyć szopkę całoroczną  oraz przedmioty używane w dawnym gospodarstwie domowym.   Na zakończenie uczestnicy wycieczki zwiedzili dawną Kuźnię, po której grupę oprowadzał właściciel Pan Piotr Krok. Wyjazd do Zalipia zakończył się grillem i poczęstunkiem domowym ciastem w gospodarstwie agroturystycznym Państwa Kroków.