1. Inauguracja roku szkolnego w szkołach ponadgimnazjalnych

Inauguracja roku szkolnego w szkołach ponadgimnazjalnych

- 1 oddział z rozszerzeniem przedmiotów: biologia-chemia, biologia-geografia

a) Liceum Ogólnokształcące – 1 oddział
b) Technikum – 2 oddziały, w tym:
- 1 oddział technikum ekonomicznego i handlowego,
- 1 oddział technikum logistyczne i hotelarskie,
c) Zasadnicza Szkoła Zawodowa wielozawodowa – 3 oddziały,
Zasadnicza Szkoła Zawodowa – kształcąca w zawodzie sprzedawca – 1 oddział.

a) Technikum – 1 oddział technik budownictwa/technik architektury krajobrazu,
b) Zasadnicza Szkoła Zawodowa wielozawodowa – 1 oddział.

a) Liceum Ogólnokształcące – 1 oddział,
b) Technikum – 1 oddział technik teleinformatyk/technik mechanik
c) Zasadnicza Szkoła Zawodowa wielozawodowa – 2 oddziały.

1 września br. we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Dąbrowskiego zabrzmiał pierwszy dzwonek rozpoczynający nowy rok szkolny 2014/2015. Inauguracja tradycyjnie rozpoczęła się porannymi Mszami Św.   Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski uczestniczył w akademii w ZSP nr 1 w Dabrowie Tarnowskiej oraz Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie. Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera uczestniczył w akademii w ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz w ZSP w Brniu.   Podczas inauguracji roku szkolnego przedstawiciele samorządu powiatowego zwrócili się do dyrekcji, nauczycieli, uczniów i rodziców życząc wiele satysfakcji i sukcesów w nowym roku.   Od pierwszego września w klasach pierwszych w czterech placówkach oświatowych samorządu powiatowego uczyć się będzie 422 uczniów w 15 oddziałach. Łącznie utworzone będzie 4 oddziałów liceum ogólnokształcącego, 4 oddziałów technikum i 7 klas zasadniczej szkoły zawodowej.   Do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej przyjęto 61 uczniów do liceum ogólnokształcącego, którzy będą kształcić się w 2 oddziałach, w tym: - 1 oddział z rozszerzeniem przedmiotów: matematyka-informatyka/geografia, wiedza o społeczeństwie-historia - 1 oddział z rozszerzeniem przedmiotów: biologia-chemia, biologia-geografia   Do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej przyjęto 196 uczniów, którzy w klasach pierwszych naukę rozpoczną w następujących szkołach: a) Liceum Ogólnokształcące – 1 oddział b) Technikum – 2 oddziały, w tym: - 1 oddział technikum ekonomicznego i handlowego, - 1 oddział technikum logistyczne i hotelarskie, c) Zasadnicza Szkoła Zawodowa wielozawodowa – 3 oddziały, Zasadnicza Szkoła Zawodowa – kształcąca w zawodzie sprzedawca – 1 oddział.   Do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu przyjęto 56 uczniów klas pierwszych do następujących oddziałów: a) Technikum – 1 oddział technik budownictwa/technik architektury krajobrazu, b) Zasadnicza Szkoła Zawodowa wielozawodowa – 1 oddział.   Do  Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie przyjęto 109 uczniów klas pierwszych do następujących oddziałów: a) Liceum Ogólnokształcące – 1 oddział, b) Technikum – 1 oddział technik teleinformatyk/technik mechanik c) Zasadnicza Szkoła Zawodowa wielozawodowa – 2 oddziały.   Łącznie w roku szkolnym 2014/2015 w czterech placówkach ponadgimnazjalnych Powiatu Dąbrowskiego uczyć się będzie 1569 uczniów w 59 oddziałach.