1. Samorząd powiatowy wspiera zabytki

Samorząd powiatowy wspiera zabytki

W kościołach na terenie Powiatu Dąbrowskiego trwają prace przy renowacji zabytków. Pięć parafii z Powiatu Dąbrowskiego otrzymało dotacje o łącznej wartości 85 tys. zł. na pracę konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach.   5 czerwca Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski oraz  Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera podpisali  umowy z Proboszczami Parafii, które otrzymały dofinansowanie na renowacje następujących kościołów: Św. Marii Magdaleny w Szczucinie, Wniebowzięcia NMP w Gręboszowie, Św. Wojciecha w Bolesławiu, Wszystkich Świętych w Dąbrowie Tarnowskiej, Św. Józefa Oblubieńca NMP w Luszowicach.   Prace przy zabytkach obejmują m.in. przebudowę organów piszczałkowych, renowację konserwatorską kaplicy grobowej Tarłów, wykonanie izolacji zewnętrznej ścian kościoła, remont ogrodzenia kościoła.